zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Dzīve bez vēža, pateicoties nabassaites cilmes šūnām

2021. gada 15. decembrī Liza Maksone atzīmēja 10. gadadienu kopš tās dienas, kad viņa saņēma nabassaites asins transplantācijas procedūru.

Viņas medicīniskais piedzīvojums sākās 2011. gada augustā, kad Lizai tika diagnosticēta akūta mieloīda leikēmija (AML). Tolaik 28 gadus jaunā Liza ar vīru Tomu audzināja trīs bērnus – 16 mēnešus, 3 gadus un 5 gadus vecus. Diagnoscitētā AML bija ar agresīvo raksturu un pēc 10 nedēļu ķīmijterapijas kursa Lizai nekavējoties tika piemērota cilmes šūnu transplantācija. Tā kā piemērotu datu bāzē reģistrētu kaulu smadzeņu donoru Lizai nespēja atrast, onkoloģijas komanda pievērsās nabassaites asins paraugu meklējumiem valsts bankās. Lizai paveicās un publiskajā bankā tika konstatētas divas, transplantācijai ideāli piemērotas vienības.

Pateicoties Klīvlendas nabassaites asins centram, kas veica cilmes šūnu transplantāciju, Liza ir dzīva un ar aizrautību var sekot jaunākā bērna golfa spēles gaitai, būt aktīvai līdzjūtējai vidējā bērna futbola mačos un atbalstīt savu 16gadnieku, pusaudža laiku izejot.

Liza ir pateicīga visiem nabassaites cilmes šūnu nozares speciālistiem, kas viņasprāt paveikuši brīnumu: “Iespējams, man nekad nebūs iespēja iepazīt tās divas meitenes, kuru šūnas atrodas manī, un es nezinu iemeslus, kāpēc viņu vecāki ziedoja nabassaites asinis, bet esmu viņiem pateicīga, ka viņi to izdarīja.” Liza turpina: “Ja tās (nabassaites cilmes šūnas) neatrastu vai tās neatbilstu man, es nebūtu te un tagad, kopā ar maniem bērniem. Man ir uzdāvināta iespēja būt viņiem blakām, kamēr viņi aug, un būt daļa no viņu dzīves.”

Liza uzskata, ka ir pienācis laiks atmaksāt saņemto dzīvības dāvanu – viņa iestājas par sev līdzīgiem, jo ikviens ir pelnījis, lai tiktu veiktas šādas, dzīvību glābjošas transplantācijas. Strādājot par apmācītu medicīnas kurjeru Be The Match, Liza, kopā ar ģimeni savā dzimtajā pilsētā ir uzsākuši akciju Buckeye 5K Run/Walk. Tās mērķis ir palielināt informētību un piesaistīt finansējumu Be The Match. Par godu ASV Nabassaites asins asociācijas 2021. gada ikgadējai sanāksmei Cord Blood Connect Liza ir ierakstījusi savas domas divu minūšu garā video:

Atsauce:
https://parentsguidecordblood.org/en/news/lisa-maxson-story-celebrating-10-years-cancer-free-thanks-cord-blood-donors

LISA MAXSON

Leave a Reply