zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Ozijs Osborns izmanto cilmes šūnu terapiju Parkinsona slimības ārstēšanai

Plašsaziņas mediji ziņo, ka mūziķis Džons Maikls Osborns, plašāk pazīstams kā Ozijs Osborns, pēc cilmes šūnu terapijas, kas veikta cīņā ar Parkinsona slimību, ir piedzīvojis pārsteidzošu atveseļošanos. Leģendārajam rokgrupas “Black Sabbath” vadošajam solistam 2003. gadā tika diagnosticēti smadzeņu darbības traucējumi. 2020. gadā viņš iepauzēja savu Ziemeļamerikas turneju, lai dotos izmēģināt jaunu eksperimentālu ārstēšanu ar cilmes šūnām.

Parkinsona slimība ir novājinošs neirodeģeneratīvs stāvoklis, kas izraisa stīvus un neelastīgus muskuļus, izraisot lēnu kustību un trīci. Tas var provocēt arī virkni citu fizisku un psiholoģisku simptomu, piemēram, depresiju, bezmiegu un atmiņas zudumu.

Runājot par tēva atveseļošanos, Ozija meita Kellija atklāj: “Pārsteidzoši ir redzēt šo progresu tikai pēc vienas cilmes šūnu terapijas. Viņš vēlas celties, viņš vēlas būt aktīvs. Viņš atkal vēlas būt daļa no pasaules. Viņš stabilāk staigā, labāk runā, slimības simptomi ir mazinājušies. Atjaunojies muskuļu spēks, kas viņam ir ļoti nepieciešams pēc mugurkaula traumas.”

Apvienotās Karalistes Parkinsona centra pētījumu vadītāja Klēra Beila dalās pieredzē: “Lai gan dažas privātās klīnikas piedāvā šo terapiju, Parkinsona slimības ārstēšana ar cilmes šūnām vēl nav oficiāli apstiprināta kā droša metode. Šī iemesla dēļ, šī terapija vēl nav plaši pieejama.”

“Tai pat laikā zinām, ka cilmes šūnas sevī tur milzīgu potenciālu. Pasaulē noris neskaitāmi pētījumi, lai apstiprinātu un izstrādātu ārstēšanas standartus. Lai šo terapiju varētu padarīt plaši pieejamu ik vienam, kas sirgst ar Parkinsona slimību, mums ir jāizveido pierādījumu bāze. Apvienotajā Karalistē mēs straujiem soļiem virzāmies uz priekšu, tostarp cilmes šūnu izpētes jautājumos. Un šādi gadījumi kā Ozija veselības uzlabošanās kopā ar novatoriskiem pētījumiem noteikti palīdzēs mūsu zinātnieku komandai izstrādāt oficiāli apstiprinātu ārstēšanas metodi,” papildina Klēra Beila.

 

 

Informācijas avoti:
https://www.parkinsons.org.uk/news/parkinsons-uk-comments-ozzy-osbournes-stem-cell-treatment

Ozzy Osbourne receives experimental stem cell therapy for Parkinson’s

 

Related Posts

Leave a Reply