zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Zīdaiņu meitenītes nabassaites asinis dod jaunas cerības izārstēt māsas aplastisko anēmiju

Piecus gadus vecā Sun Lexuan no Ķīnas ir smagi slima ar retu asins slimību – aplastisko anēmiju. Viņas vecāki pieņēma lēmumu ieņemt jaunāko māsu Sun Yiwei, lai ārstēšanā varētu izmantot nabassaites asinis.

Aziātu bērns un sieviete | Cilmes šūnu banku alianse | LYL BioBank Hearts

Aplastiskā anēmija ir reta slimība, kuras dēļ kaulu smadzenes un cilmes šūnas neražo pietiekami daudz asins šūnas. Sun Lexuan vecākiem bija problēmas atrast ārstēšanas iespējas savai meitai, bet viņi zināja, ka māsas vai brāļa nabassaites cilmes šūnas nodrošinātu pietiekami lielu audu atbilstību, lai rezultāti būtu veiksmīgi.

Cilmes šūnas nabassaites asinīs sastopamas lielā daudzumā un tās ir vairāk pielāgoties spējīgas kā kaulu smadzenēs atrodamās šūnas. Tās var atjaunot bojātās šūnas un tās var pārvērsties leikocītos, eritrocītos un trombocītos. Šī iemesla dēļ cilmes šūnu bankas kļūst aizvien populārāks drošības garants vecākiem, jo vērtīgās nabassaites šūnas var paņemt dzimšanas brīdī, sasaldēt un uzglabāt, lai tās vēlāk izmantotu.

Kopš Lexuan diagnosticēja aplastisko anēmiju, kad viņai bija vien trīs gadi, viņas stāvoklis tika stabilizēts ar antilimfocītu globulīnu – serumu no asinīm, kas satur antivielas. Tomēr mazās Yiwei ierašanās pasaulē beidzot nodrošinās ārstēšanu un ienesīs ģimenē daudz laimes un atvieglojumu.

Yiwei nabassaites asinis tika paņemtas uzreiz pēc viņas piedzimšanas Jinan Militārajā slimnīcā 19. janvārī. Lexuan saņems pirmo nabassaites transplantu, izmantojot savas māsiņas nabassaites asinis, uzreiz pēc Ķīniešu Jaunā gada.

Jaundzimušais | Cilmes šūnu banku alianse | LYL BioBank Hearts

(Sun Yiwei nabassaites asinis, kas paņemtas pēc piedzimšanas un kas tiks izmantotas Sun Lexuan transplantam)

Uzziņai: http://k.sina.com.cn

Related Posts

Leave a Reply