zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Nabassaites asins cilmes šūnas daudzsološas autisma ārstēšanā

Jauns un unikāls cilmes šūnu praktiskās medicīnas veikts pētījums parāda ievērojamus socializācijas uzlabojumus bērniem ar autismu, ja viņus ārstē ar paša nabassaites asins cilmes šūnām.

Pētījums tika veikts 30 bērniem un tas ir pirmais klīniskais izmēģinājums autisma ārstēšanā, izmantojot Amerikas Savienotās Valsts bankā uzglabātas jaundzimušā nabassaites asinis. Viens no visaizraujošākajiem rezultātiem bija novērotā ietekme uz testēto bērnu valodu un socializēšanos.

“Mēs vairāk kā četrus gadus centāmies iemācīt viņam iet uz podiņa un pēc divām nedēļām viņš pats sāka iet uz podiņu. Mēs nedomājām, ka tas jelkad būs iespējams,

Viņam ir arī globāla izpratne par valodu, kas viņam nebija iepriekš. Piemēram, es viņam palūdzu, lai viņš atver gaisa kondicionēšanas atveres, un pēkšņi viņš zināja, kas ir jādara. Viņam vairs nav tādu lēkmju, kādas viņam bija. Tas tiešām ir apbrīnojami. Ja mēs varētu darīt to vēlreiz, mēs noteikti to atkārtotu.”

Diemžēl izmēģinājumā iekļauto pacientu skaits nebija pietiekami liels, lai pētījumā gūtu ievērojamus secinājumus par rezultātiem. Tomēr vecāki, ar kuriem mēs sazinājāmies, bija apmierināti ar uzlabojumiem vispārējā attīstībā, ko viņi novēroja savos bērnos. Kāda bērna māte Dženifera Lundberga teica, ka viņa uzreiz ir pamanījusi dēla Heidena uzvedības izmaiņas:

“Vineland adaptīvās uzvedības skala sociālā prasmē, kas ir viens no visplašāk izmantotajiem testiem, lai noteiktu funkcionālās spējas reālajā dzīvē, parādīja ievērojamus uzlabojumus pēc 12 nedēļu ilgas ārstēšanas ar nabassaites asinīm, salīdzinot ar placebo.” (Dr. Chez/Sutter Neirozinātnes Institūts)

Pētījums bija iespējams, pateicoties Sakramento Sutter Neirozinātnes Institūtam un Sutter Medicīnisko Pētījumu Institūtam. Tas atspoguļo līdzīga atklātā pētījuma rezultātus Duke universitātē, kas uzrādīja socializācijas uzlabojumus bērniem ar autismu pēc autologo nabassaites asins infūzijas.

Tas iezīmē tālāku pētījumu sākumu par to, kā nabassaites asins cilmes šūnas var palīdzēt bērniem ar autismu. Atveriet šo saiti, lai lasītu visu pētījumu.

Related Posts

Leave a Reply