zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Pieci svarīgi iemesli, kāpēc uzglabāt samazināta tilpuma nabassaites asinis

Jau no pašiem pirmsākumiem, lai saglabātu nabassaites asins paraugu, zinātnieki pirms parauga sasaldēšanas (kriogēnās saldēšanas metode) vienmēr ir atdalījuši plazmu un sarkanos asinsķermenīšus. Šis process tiek saukts par uzglabājamā produkta tilpuma samazināšanu.

Lai gan šī tilpuma samazināšana tiek veikta jau daudzus gadus, šobrīd norisinās debates par tās efektivitāti. Dažas cilmes šūnu bankas iesaka uzglabāt nesadalītas asinis jeb visas cilmes šūnas, jo tādējādi process ir lētāks.

Mūsu ieteikums – neļaujiet ietekmēt savu lēmumu! Ir vairāki spēcīgi argumenti, lai izvēlētos uzglabāt nabassaites asinis, izmantojot tilpuma samazināšanas metodi.

#1: Jūs atbrīvojaties no nevajadzīgā
Nabassaites asinīs esošā plazma nesatur cilmes šūnas. Tāpat tiek uzskatīts, ka sarkanie asinsķermenīši nepalīdz transplantācijas jeb ārstēšanas procesā. Tādēļ, lai sarkanie asinsķermenīši asins paraugā nesadalītos, pirms to izmantošanas, tie ir jāizskalo. Tas noved pie cilmes šūnu zaudēšanas. Samazināta tilpuma paraugā vairs nav nevajadzīgo šūnu.

#2 Sarkanie asinsķermenīši ārstēšanas procesa laikā var būt bīstami
Pat tad, ja pacients un donors ir pilnīgi piemēroti transplantācijai, tiem var būt dažādas asinsgrupas. Tāpēc, ja paraugā atrodas sarkanie asinsķermenīši, var tikt izsaukta negatīva reakcija. Vēl viens risks – sarkano asinsķermenīšu šūnas sasaldēšanas un atkausēšanas laikā parasti pārplīst, tādējādi sadalot šūnas saturu. Šāda parauga infūzija terapijas laikā pacientam var radīt nopietnus draudus ne tikai veselībai, bet pat dzīvībai. Samazināta tilpuma uzglabāšanas metodes izvēle neapšaubāmi novērš šos riskus!

#3: Cilmes šūnu atjaunošanās ātrums ir liels
Pārsvarā cilmes šūnu bankās izmantotās automatizētās apstrādes sistēmas nodrošina labu cilmes šūnu atjaunošanās ātrumu. Tas nepieciešams transplantāta pieņemšanai. Future Health Biobank inovatīvās tehnoloģijas ļauj atjaunot līdz pat 90%, atstājot spēcīgākās cilmes šūnas paraugā un nodrošinot veiksmīgu ārstēšanu.

#4: Vieglāk identificēt un atdalīt nepieciešamās cilmes šūnas
Pēc samazināta tilpuma parauga atkausēšanas zinātnieki var viegli konstatēt, kuras cilmes šūnas jāsaglabā un, no kurām jāatbrīvojas. Bez šūnu atliekām, ko rada pārrautie sarkanie asinsķermenīši, testu rezultātus iespējams arī interpretēt konkrētāk.

#5: Samazināta tilpuma paraugu uzglabāšana ir FDA licencēts process
Gan attiecībā uz izmantošanu laboratorijās, gan pacientu aprūpē, nozares standarti, kas attiecas uz cilmes šūnu banku darbību, nosaka, ka pirms parauga sasaldēšanas jāveic tā tilpuma samazināšana. Tieši tāpēc lielākā daļa banku, kam ir FDA licence, izmanto šo metodi, lai atdalītu sarkanos asinsķermenīšus un plazmu.

Related Posts

Leave a Reply