zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Nabassaites cilmes šūnas: iespēja sirds slimību ārstēšanā

Amerikas Sirds Asociācija žurnālā “Circulation Research” publicējusi pētījumu, kurā aprakstīta nabassaites cilmes šūnu pielietošana sirds slimību ārstēšanā

Unikālā pētījuma laikā pierādīts, ka šīs cilmes šūnas palielinājušas sirds muskuļa funkcionālās spējas pacientiem ar sirds mazspēju.

Pētījumā iekļauti 30 pacienti (vecumā no 18 – 75 gadiem) ar stabilu sirds mazspēju, kuriem tika pielietotas nabassaites cilmes šūnas intravenozā infūzā un salīdzināšanai pielietota placebo terapija. Cilmes šūnu donori bija veselas sievietes, cilmes šūnas tika iegūtas dzemdību laikā. Pētījuma līdzautora Fernando Figueroa komentārs par pētījuma rezultātiem:

“Rezultāti ir mūs iedrošinājuši, jo tie varētu radīt labvēlīgus apstākļus neinvazīvai, daudzsološai, jaunai terapijai pacientiem, kuriem ir sliktas izredzes saistībā ar veselības stāvokli” (F. Figueroa/Čīles universitātes Universidad de los Andes medicīnas profesors)

Pētījuma laikā nabassaites cilmes šūnas infūzijas veidā tika ievadītas sirds muskulī. Rezultāti lika noprast, ka pacientiem uzlabojas sirds muskuļa funkcija un dzīves kvalitāte. Testēšana pierādīja ilgstošus un nozīmīgus “sirds pumpja” funkcijas uzlabojumus bez jebkādiem negatīviem blakus efektiem. Orgānu transplantēšanas operācijās un asins transfūzijas gadījumos novēro komplikācijas, kas saistītas ar imūno sistēmu, taču šajā pētījumā netika novērota neviena no šīm komplikācijām.

“Standarta zāļu terapijas režīmi sirds mazspējas ārstēšanā var iedarboties suboptimāli, un pacientiem bieži nākas veikt tādas invazīvas terapijas metodes kā mehāniskās palīgcirkulācijas ierīces ievietošana un sirds transplantācija” (MD Jorge Bartoluči/Čīles universitātes Universidad de los Andes medicīnas profesors un biotehnoloģiju kompānijas Cells for Cells kardiologs)

Nabassaites cilmes šūnas ir vairāk pieejamas, vieglāk iegūstamas un tās neskar ētiskas dabas problēmas. Šie faktori padara tās par spēcīgu alternatīvu kaulu smadzeņu un embrionālo cilmes šūnu izmantošanai. Visā pasaulē sirds mazspēja skar 37 miljonus cilvēkus un 50% no tiem mirst 5 gadu laikā kopš diagnozes uzstādīšanas. Šis jaunais pētījums izceļ gaismā aizraujošu iespēju radīt efektīvu terapiju.

Par šo tematu vairāk lasiet Amerikas Sirds Asociācijas mājas lapas jaunumos vai @HeartNews sociālajā portālā Twitter.

Related Posts

Leave a Reply