Pateicoties inovatīvām iespējām, izmantot autologo cilmes šūnu pielietojumu, puisēns tika glābts no dzīvībai potenciāli bīstamas ģenētiskas saslimšanas, kas skāra viņa ķermeņa ādu.
Septiņus gadus vecs puisēns cīnījās ar reti sastopamu saslimšanu – junctional epidermolysis bullosa, kas viņa ādu padarīja trauslu un jūtīgu pret ārējās vides iedarbību, klājot ar pušumiem un jēlumiem. Viņam tikai veikta autologā ādas cilmes šūnu terapija – izmantojot viņa paša cilmes šūnas, Vācijā, Ruhr Universitātes bērnu slimnīcā tika veiktas trīs operācijas.
Neraugoties uz to, ka zēns bija zaudējis aptuveni 60% sava ķermeņa ādas, ķirurgi spēja paņemt ādas cilmes šūnu paraugu, ģenētiski modificējot, likvidēt saslimšanu izraisošo gēnu, un izmantot to veselīgas ādas audzēšanai laboratorijas apstākļos. Ķirurģiskas operācijas rezultātā, ar jauniegūto ādu tika noklāts aptuveni 80% zēna ķermeņa.
Pēs astoņu mēnešu ilgas intensīvās aprūpes, bērns atguvās no saslimšanas. Atšķirībā no viņa iepriekšējās ādas, ar cilmes šūnām apstrādatā āda ir vesela un neprasa speciālu ārstēšanu un kopšanu.
“Virsāda jeb epidermas slānis uz zēna ķermeņa ir vesels. Pārstādītā āda pacientam kalpos visā viņa dzīves garumā” (tā apstiprināja speciāliste Mišele de Luka/Modenas Universitātes reģeneratīvā medicīnas centra vadītāja)
Puisēna ādas veselības stāvoklim joprojām stingri seko līdzi speciālisti, taču viņš dzīvo normālu, veselam bērnam atbilstošu ikdienas dzīvi, bez papildu medikamentu uzņemšanas. Kaut arī regulatīvās iestādes vēl nav atzinušas šo autologo cilmes šūnu terapiju, šis solis noteikti ir vērā ņemams un kalpo par spēcīgu pierādījumu, ka pat smagas ģenētiskās saslimšanas ir iespējams ārstēt ar paša cilvēka cilmes šūnām!