zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Nabassaites cilmes šūnas izglāba dēla dzīvību

Nepilnu gadu pēc pirmdzimtā zaudēšanas, kas sirga ar retu slimību, kanādiete Sīlija Lau uzzināja, ka ir gaidībās. Sievietes pirmajam dēlam piecu mēnešu vecumā tika diagnosticēts smags kombinētais imūndeficīts – mazuļa organisms nespēja pretoties lielākajai daļai baktēriju, vīrusu un sēnīšu infekciju, un, pēc diagnozes noteikšanas puisītis nodzīvoja vien tikai vienu gadu.

Otrās grūtniecības 14. nedēļā, Sīlija uzzināja, ka arī šis bērns dzims ar tādiem pašiem veselības traucējumiem. Sirdi plosoša, bet ne negaidīta ziņa, jo sieviete nu jau bija lietas kursā, ka ir šīs retās slimības gēna nēsātāja.

Savlaicīgā diagnoze deva iespēju ārstiem izstrādāt plānu bērna dzīvības glābšanai. Un tas balstījās uz nabassaites asins cilmes šūnu transplantāciju — procedūru, kas apstiprināta vairāk nekā 85 slimību ārstēšanā.

“Uzzināt, ka dēliņam būs nepieciešama ķīmijterapija kombinācijā ar nabassaites asins transplantāciju tikai dažas dienas pēc viņa piedzimšanas, bija smagi. Bet, zinājām, tā ir vienīgā cerība!” stāsta Sīlija.

38. nedēļā ar plānotu ķeizargriezienu pasaulē nāca mazulis Džastins. Jaundzimušais uzreiz tika ievietots inkubatorā pārvešanai uz bērnu slimnīcu, kur viņu varēja izolēt, lai pasargātu no baktērijām un vīrusiem. 2007.gada decembrī, kad Džastins bija tikai 10 dienu vecs, tika uzsākta 10 dienu intensīva ķīmijterapija, un organisms sagatavots cilmes šūnu transplantācijai. Mazulītis, esot tikai trīs nedēļas vecs, saņēma nabassaites asins cilmes šūnas. “Tas bija šausmīgs laiks mūsu ģimenei! Pēc transplantācijas attīstījās infekcija, dēls vairākas dienas cīnījās par dzīvību. Un pēc 67 dienām puisītis tika izrakstīts no slimnīcas,” atceras Sīlija.

Džastinam nesen apritēja jau 13 gadi. Puisis ir absolvējis pamatskolu ar izcilību, saņemot Kanādas izglītības sistēmas īpašo balvu talantīgiem bērniem “Spirit Award”.

Izmantotais avots:
https://www.blood.ca/en/stories/how-donated-umbilical-cord-blood-saved-life-another-newborn

Related Posts

Leave a Reply