zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Nabassaites cilmes šūnu terapija ir izmainījusi manu dzīvi! 60-gadīga vīrieša stāsts par multiplās sklerozes ārstēšanu

2018.gadā Deivids saņēma nabassaites mezenhimālo cilmes šūnu terapiju un jau pēc diviem mēnešiem kreisās pēdas jutība bija atjaunojusies pilnībā, un kreisajā rokā atgriezās pirmās sajūtas.

Taču nabassaites cilmes šūnu terapijas izmantošanu jau sākotnēji apgrūtināja tas, ka Deividam nebija saglabātas ne paša, ne arī bērnu vai cita ģimenes locekļa nabassaites cilmes šūnas. Šīs terapijas izmantošanai bija jāmeklē donors un finanses.

2014.gadā Deividam tika diagnosticēta multiplā skleroze. “Pirmo reizi izmantojām taukaudu cilmes šūnu transplantāciju. Procedūra, kurā manis paša cilmes šūnas tika atkārtoti ievadītas ķermenī. Rezultāti bija labi, bet, diemžēl, īslaicīgi – trīs mēnešu laikā slimības simptomi atgriezās”, tā aizsākās šobrīd 61 gadu vecā Deivida stāsts par ārstēšanos ar cilmes šūnām.

Pēc neatlaidīga un vairāku gadu ilga gaidīšanas procesa, Deividam radās iespēja veikt nabassaites cilmes šūnu terapiju. Astoņus mēnešus pēc šīs ārstēšanas vīrieša kreisās kājas funkcijas bija līdzvērtīgas veselajai, labajai kājai. Deivids atzīst, ka sporta zālē jūtas tikpat spēcīgs, kāds bija pirms saslimšanas. Ārstēšanas rezultātu iedvesmots, viņš ikdienā turpina aktīvi sportot. “Spēju atkal skriet uz skrejceliņa un lekt ar auklu. Gandrīz 14 gadus to nebiju varējis izdarīt! Varu tikai teikt, ka šī, no nabassaites audiem iegūto cilmes šūnu terapija ir izmainījusi manu dzīvi”, daloties ar pārsteidzošajiem sasniegumiem sociālās vietnes Facebook grupā MS Fitness Challenge GYM, vēsta Deivids.

Ārstējošajā klīnikā DVC Stem pašlaik norit klīniskais pētījums, kurā tiek pārbaudīta nabassaites audu cilmes šūnu procedūras efektivitāte hroniska iekaisuma un multiplās sklerozes ārstēšanā. Vienā transplantācijas reizē pacientam tiek ievadītas 300 miljoni nabassaites audu cilmes šūnu, kuru dzīvotspēja pirms tam ir laboratoriski pārbaudīta cilmes šūnu bankā.

Lai novērtētu multiplās sklerozes ārstēšanas efektivitāti, pacientiem pēc terapijas tiek pārbaudīti iekaisuma marķieri un veikta detalizēta analīze, lai subjektīvi novērtētu vairāk nekā 25 veselības rādītājus. Šāda pārbaude tiek atkārtoti veikta 3, 6, 9 un 12 mēnešus pēc ārstēšanas kursa.

Izmantotais avots: https://www.dvcstem.com/post/dave-lyons-stem-cells

Related Posts

Leave a Reply