zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Nabassaites cilmes šūnu saglabāšana atbilst Z paaudzes vērtībām par sociālo atbildību un rīcību labākas nākotnes vārdā

Ketrīna Krosa (Kathryn Cross) ir ģimenes nabassaites cilmes šūnu bankas “Anja Health” dibinātāja, kas sadarbībā ar vienu no vadošajām ASV laboratorijām, piedāvā nabassaites asins, audu un placentas cilmes šūnu uzglabāšanu ASV ģimenēm.

Ketrīna dalās savās domās un uzskatos: “Anja Health” ir veltījums manam brālītim Endrjū. Kad man bija trīs gadi, bet brālim gadiņš, viņš gandrīz noslīka. Šis nelaimes gadījums pilnībā mainīja mūsu ģimenes dzīvi: Endrjū tika diagnosticēta cerebrālā trieka — ārstu slēdziens bija līdzvērtīgs apzīmējumam “dārzenis”. Uzzinot šo diagnozi vecāki ķērās pie ārstēšanas meklējumiem. Tika atrasta cerība -nabassaites asins cilmes šūnas – klīniskajos pētījumos, kurus veica Djūka Universitātes daktere Džoana Kurcberga (Joanne Kurtzberg), tika atklāts, ka bērniem ar šādu diagnozi var uzlabot motoriku un sociālās iemaņas, ar nabassaites asins cilmes šūnu terapijas palīdzību. Diemžēl mani vecāki nebija saglabājuši ne manas, ne Endrjū nabassaites asinis, un neizdevās arī atrast atbilstošu donoru publiskajās donoru bankās.

Mēs līdz pēdējam cerējām, ka Endrjū kā pacients iekļūs kādā no cerebrālās triekas ārstēšanas klīniskajiem pētījumiem, taču viņš pārauga pētījumam atbilstošo vecuma grupu un nomira. Tas mani iedvesmoja dibināt uzņēmumu “Anja Health”, kura mērķis ir padarīt nabassaites asins bankas pakalpojumus pieejamākus jaunajiem vecākiem, īpaši manai paaudzei jeb Z paaudzei, kas dzimuši apt. no 1997 līdz 2012.

Z paaudze jeb digitālie bērni ir uzauguši zem spiediena par bažām saistībā ar klimata izmaiņām un finanšu krīzēm, un šai paaudzei ir atšķirīgs skatījums uz dzīves prioritātēm.

Kā uzņēmuma vadītāja es redzu, ka cilmes šūnu banku klienti arvien vairāk ir manas paaudzes pārstāvji, jo sāk veidot ģimenes. Z paaudzes ieinteresētība labvēlīgākā grūtniecības, dzemdību un bērnu audzināšanas praksē atspoguļojas arī TikTok rādītājos, piemēram, 2021.gadā augustā aktualizētā tēma gentle parenting jeb maigā audzināšana sasniedza vairāk kā 3,5 miljardus skatījumu.

Maigā audzināšana ir pretstats autoritatīvajai audzināšanai un nozīme pozitīvāku saziņu ar bērniem. Tās ir uz savstarpējo cieņu balstītas attiecības. Šī audzināšana apelē pie Z paaudzes vērtībām, proti, empātijas un sociālā taisnīguma.

Es uzskatu, ka nabassaites bankas piedāvātais pakalpojums, paņemt un uzglabāt mazuļa nabassaites cilmes šūnas, ir viens no veidiem, kā manas paaudzes jaunie vecāki var ieguldīt sava bērna veselībā, izmantojot potenciāli dzīvību glābjošās cilmes šūnas sev, bērnam un citiem ģimenes locekļiem.

Šī proaktīvā pieeja veselībai atbilst Z paaudzes vērtībām par sociālo atbildību un rīcību labākas nākotnes vārdā. Turklāt, pateicoties digitālajiem medijiem, topošie vecāki ir nesalīdzināmi informētāka par šī lēmuma jēgu un rīcības nozīmi.”

Ar mērķi skaidrot, kāpēc ir vērts saglabāt nabassaites cilmes šūnas, Ketrīna Kross par galveno saziņas kanālu ar topošajiem vecākiem ir izvēlējusies platformu TikTok – te viņu varat atrast kā @kathrynanja un viņas profilam ir vairāk kā 155 tūkstoši sekotāju. Savukārt, Instagramā Ketrīnas video stāstiem var sekot profilā @anja.health

Avots:
https://parentsguidecordblood.org/en/news/making-cord-blood-banking-more-accessible-gen-z-parents

Related Posts

Leave a Reply