zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Vienu soli tuvāk cistiskās fibrozes ārstēšanai ar cilmes šūnām

Adelaidas Universitātes veiktais novatoriskais pētījums varētu nozīmēt milzīgu soli uz priekšu pacientu ar cistisko fibrozi (CF) ārstēšanai. Pētījums rāda, ka šūnas, kas izraisa ģenētiskus bojājumus, var aizstāt ar veselīgām šūnām.

“Mūsu pētījums, kas attiecas uz cilmes šūnu transplantāciju, iesaista pieaugušu cilmes šūnu iegūšanu no CF pacientu plaušām, to labošanu ar gēnu terapiju un tad šo šūnu ievietošanu atpakaļ pacientā.

Jaunās transplantētās pieaugušo cilmes šūnas nodod savus veselīgos gēnus savām ‘meitas šūnām’, nodrošinot konstantus līdzekļus, lai papildinātu gaisa ceļus veselīgajās šūnās, un tādā veidā cīnītos ar fibrozes gaisa ceļu slimības uzbrukumu.” (Dr Nigel Farrow/Zinātniskais līdzgaitnieks no Adelaidas Universitātes)

Saskaņā ar Cilmes šūnu pētījumu un terapijas žurnālā pieejamo informāciju pieaugušo cilmes šūnas, kas tiek izmantotas šajā transplantā, parasti tiek izmantotas, lai ārstētu imūndeficīta traucējumus.

Visā pasaulē ir 70 000 cilvēku ar cistisko fibrozi. Traucējumus, kam pašlaik nav zāļu, ietekmē elpceļus un plaušas, pasliktinot veselības stāvokli un saīsinot dzīves ilgumu. Austrālijā, kur tika veikts pētījums, vienam no 25 cilvēkiem ir CF gēns. Lai gan daudzus gēna nesējus šis traucējums neskar, viņi var nodot šo gēnu saviem bērniem. Ja abiem vecākiem ir šis gēns, viņu bērniem ir 1:4 iespēja, ka viņi piedzims ar cistisko fibrozi.

Ja transplantācijas tehnika, kas tika izmantota Adelaida Universitātē, ir ideāla, tā varētu ievērojami uzlabot CF slimnieku dzīves un paātrināt pētījumus, lai atrastu ilgstošu ārstēšanas līdzekli.

Related Posts

Leave a Reply