zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Lai mazinātu alerģijas iespējamību zīdainim, topošajai māmiņai tiek ieteikts uzņemt probiotiķi un omega 3 taukskābes

Līdz ar to, ka pēdējās desmitgades laikā strauji pieaug to mazuļu skaits, kas cieš no alerģijas un ādas ekzēmu klātesamības, tika veikts viens no iespaidīgākajiem pētījumiem pasaulē. To vadīja Imperial College London zinātnieku komanda. Pētījums sastāv no vairāk kā 400 dažādiem zinātniskiem darbiem un tajā piedalījās 1,5 miljoni cilvēku.

Sekojot pēdējiem faktiem, zinātnieki uzskata, ka alerģijas mūsdienu cilvēkam rodas pārāk tīru dzīves apstākļu dēļ. Dzīvojot tīrībā bērna organisma imūnsistēma nesaņem pietiekami daudz informācijas par mikrobiem, lai iemācītos tos atpazīt un atšķirt no putekļiem, ziedputekšņiem un citām nekaitīgām daļiņām.

Pētījuma mērķis bija izprast, vai tas, ko sieviete ēd grūtniecības un zīdīšanas laikā, spēj izprovocēt alerģiskas reakcijas un ādas ekzēmas zīdainim. Un šis grandiozais zinātnieku veikums apstiprināja – ir iespēja samazināt alerģiju un ādas iekaisuma attīstības risku bērnam, mātei lietojot omega 3 un probiotiķi.

Pētījuma ietvaros tika atklāts, ka to grūtnieču bērniem, kuras no 20. grūtniecības nedēļas un pirmajos trīs līdz četros zīdīšanas mēnešos katru dienu lietoja omega 3 uztura bagātinātāju, olu alerģijas risks tika samazināts par 30%.

Tāpat tika apstiprināts, ka māmiņas, kuras no 36. līdz 38. grūtniecības nedēļai un pirmajos trīs līdz sešos zīdīšanas mēnešos katru dienu uzņēma probiotiķi, par 22% samazināja ādas ekzēmu attīstības risku savam mazulim. Zinātnieki norāda, ka labo baktēriju papildus uzņemšana ar uztura bagātinātāju var palīdzēt augļa imūnsistēmai iemācīties atpazīt sliktās baktērijas un atšķirt tās no organismam nekaitīgajām.

Tostarp šajā pašā pētījumā tika pierādīts, ka “gaļas” vai “dārzeņu” uztura plāns, kā arī alerģisku pārtikas produktu, piemēram, riekstu, piena vai olu klātbūtne topošās vai ar krūti barojošās māmiņas ēdienkartē, neietekmē to, vai mazulis pirmajos dzīves gados cietīs no alerģijas vai nē.

Pamatojoties uz šī pētījuma secinājumiem, rekomendācija, regulāri lietot omega 3 taukskābes un probiotiķi gaidību un zīdīšanas laikā, varētu sākt parādīties oficiālajos ASV, Apvienotās Karalistes un citu pasaules valstu veselības iestāžu dokumentos.

Biobank Hearts atgādina, ka Latvijā vadošais probiotiķis ir LYLBIOTIC! Tas ir vienīgais augstas aktivitātes pienskābo baktēriju, bifidobaktēriju un Saccharomyces boulardii komplekss ar tik lielu baktēriju skaitu un dažādību  – 28 miljardi 9 dažādu sugu baktērijas vienā kapsulā. Papildus LYLBIOTIC ir bagātināts ar prebiotiku inulīnu, kas ir baktēriju barības viela, un, kas papildina probiotiķa labo iedarbību uz organismu. LYLBIOTIC kapsulu patentētais DRcaps™ apvalks garantē baktēriju kultūru dzīvotspēju un ļauj tām aktivizēties tikai pēc nokļūšanas zarnās. Šis probiotiķis lietotāju ērtībai ir radīts, tā, lai tas nebūtu jāuzglabā ledusskapī – to var uzglabāt istabas temperatūrā līdz +25 grādiem un ērti paņemt līdzi, dodoties ikdienas gaitās. LYLBIOTIC dienas deva ir 1 kapsula. Ražots Francijā. Iegādāties var jebkurā aptiekā Latvijā, internetaptiekās un lyl.eu.

Savukārt, biopieejamākā omega 3 forma ir krila eļļa – šī paša farmācijas zīmola uztura bagātinātājs Krill Oil. Par to, kāpēc omega 3 krila eļļas veidā ir vērtīgāka par zivju eļļu, plašāk var lasīt: https://www.maniveselibasdati.lv/krila-ella-labaka-izvele-grutnieces-un-gaidama-bernina-veselibai-un-labsajutai/

Izmantotā literatūra:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29489823/
https://journals.plos.org/plosmedicine/article?id=10.1371/journal.pmed.1002507
https://journals.plos.org/plosmedicine/article/related?id=10.1371/journal.pmed.1002507

Leave a Reply