zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Facundo paša nabassaites cilmes šūnas palīdz dziedēt viņa cerebrālo trieku

Facundo ir mazs zēns no Argentīnas, kura vecāki izlēma uzglabāt viņa nabassaites cilmes šūnas, zēnam piedzimstot, pēc tam, kad bija dzirdējuši no drauga par šādu pakalpojumu. Viņiem nebija ne jausmas, cik ļoti šis lēmums mainīs Facundo dzīvi, kad drīz vien pēc piedzimšanas viņš saslims ar cerebrālo trieku.
Facundo (ģimenē saukts Facu) piedzima 2013.gadā ar hipoksiju, kas izraisīja cerebrālo trieku. Viņa māte , Mariana, cerēja, ka dēla saglabātās nabassaites cilmes šūnas varēs izmantot viņa dzīves kvalitātes uzlabošanai, tāpēc, kad Facu palika divi gadi,māte apmeklēja konferenci par jaunākajiem sasniegumiem cilmes šūnu pētniecībā. Tieši konferencē viņa atklāja, kā cilmes šūnas var izmantot cerebrālās triekas ārstēšanai.
Sazinoties ar dēla cilmes šūnu banku, Mariana tika nosūtīta uz Djūka Universitāti, kas iekļāva Facu pētījumā, ko vadīja Džoanna Kurcberga (Joanne Kurtzberg). Tas bija pētījums par bērnu ar cerebrālo trieku ārstēšanu. Jauki ārsti piedalījās Facu transplantācijas operācijā, izmantojot viņa paša nabassaites cilmes šūnas, un drīz vien Mariana pmanīja uzlabojumus dēla veselībā.
“Tas ļoti palīdzēja viņa imūnsistēmai, un nozīmīgi uzlabojumi tika pamanīti saistībā ar viņa uzmanību un kognitīvajām spējām.  Mums vēl aizvien cītīgi jāstrādā, lai attīstību kustību prasmes, bet tas nav neiespējami. Viņa imūnsistēmas uzlabojumi bija ievērojami.” – Facu māte
Pēc tam, kad bija novērojusi Facu stāvokļa uzlabošanos pēc cilmes šūnu transplantācijas, Mariana mudināja citus vecākus arī apsvērt individuālu nabassaites cilmes šūnu saglabāšanu viņu bērnu nākotnei:
“Ja iegūstat informāciju par cilmes šūnu saglabāšanu, kad vēl tikai gaidāt bērniņu, nevilcinieties.
Mana pieredze bija fantastiska. Es to darītu atkal un es patiesi to iesaku. Lūdzu, nevilcinieties. Ja varat, saglabājiet tās – varbūt nākotnē tās palīdzēs Jūsu ģimenes loceklim…”
Atsauce:
https://parentsguidecordblood.org/en/news/chance-facu

 

 

Related Posts

Leave a Reply