zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Nabassaites MSC, kas parāda “drošību un efektivitāti” cerebrālās triekas ārstēšanā

Jaunie terapeitiskie rezultāti ir parādījuši, ka no nabassaites atvasinātās mezenhimālās cilmes šūnas (MSC) var droši un efektīvi uzlabot motorisko un visaptverošo funkciju bērniem ar cerebrālo trieku (CP).

Papildus standarta rehabilitācijai 39 bērnu grupa ar cerebrālo trieku intravenozi saņēma četras nabassaites MSC transfūzijas, bet kontroles grupa saņēma placebo. Pēc 12 mēnešu ilgas novērošanas fāzes visiem pacientiem tika novērota visaptverošā funkcija, kopējā motoriskā funkcija un citi progresa rādītāji.

Klīniskie dati parādīja, ka nabassaites MSC transplantācija bija droša un efektīva, lai palielinātu motorisko un visaptverošo funkciju grupā. Pētnieki uzsver, ka šajā izmēģinājumā izmantotā deva un terapeitiskais logs bija pietiekami nozīmīgi, lai pamatotu turpmāko klīnisko pielietojumu.

Smadzeņu paralīze ir neiroloģiskie traucējumi uz mūžu, kas ietekmē cilvēka spēju pārvietoties, līdzsvarot un koordinēt savu ķermeni. To izraisa smadzeņu bojājumi vai attīstības trūkums, kas bieži rodas dzimšanas laikā vai pēc tās. Tiek lēsts, ka 1 no 400 mazuļiem, dzimst ar šiem traucējumiem.

Šis klīniskais pētījums papildina arvien vairāk pierādījumu par nabassaites cilmes šūnu ieguvumiem cerebrālās triekas ārstēšanā.

Atsauce:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32014055

Related Posts

Leave a Reply