zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Nabassaites audu cilmes šūnas palīdz puisēnam, kurš diagnosticēts ar cerebrālo trieku un autiskā spektra traucējumiem

Priekšlaicīgi dzimušais puisēns vārdā Kolts, kurš piedzimšanas brīdī svēra tikai 708 gramus, vēlāk tika diagnosticēts ar cerebrālo trieku un autiskā spektra traucējumiem. Pirmie dzīves 4 mēneši viņam bija jāpavada intensīvā terapijā.

Kolta vecāki no pirmā, diagnozes uzstādīšanas brīža, meklēja visdažādākos variantus, kā palīdzēt viņa attīstībai un veselības stāvoklim.

2018. gadā, kad Koltam bija 11 gadi, ģimene devās uz Panamas cilmes šūnu institūtu, kurā ar mezenhimālo cilmes šūnu (MSCs) intravenozām terapijām tiek ārstēti bērni. Kolta ģimene uzskatīja, ka terapijas rezultāti ir tik veiksmīgi, lai dotos uz terapiju arī otrreiz, kad Koltam bija jau 12 gadi.

Rezultāti apliecina, ka jau pēc pirmās terapijas par 35% uzlabojās Kolta runas un uztveres spējas. Savukārt Kolta balansēšanas spējas uzlabojās tik ievērojami, ka viņš beidzot prot braukt ar divriteni bez palīgritenīšiem. Viņa maņu jutīgums ir daudz vadāmāks; piemēram, pēkšņi skaļi trokšņi vai saule acīs viņu neiespaido tik stipri kā agrāk. Visbeidzot, Koltam ir uzlabojusies pašapziņa un apkārtējās pasaules apzināšanās. Viņš ir palicis patstāvīgāks un uzstāj, ka 13 gadu vecumā, viņam pašam jāprot saģērbties un pagatavot sev kādu vienkāršu maltīti.

Kolta māmiņas veidotais blogs “Brīnumu meklējumos. Pieraksti par ārstēšanos ar cilmes šūnām” http://asearchformiracles.blogspot.com/?m=1

https://parentsguidecordblood.org/en/news/cord-tissue-msc-helped-my-adolescent-son

 

 

 

Related Posts

Leave a Reply