zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Pēc cilmes šūnu terapijas, paralizēts cilvēks atkal staigā

Negadījuma laikā, sērfojot, Kriss Barrs guva smagu muguras smadzeņu traumu kā rezultātā tika paralizēts, līdz brīdim, kad viņam tika piedāvāts piedalīties cilmes šūnu terapijas pētījumā, kas izmainīja viņa dzīvi.

Pēc negadījuma Krisam tika dota 95-97% iespēja, ka viņš nekad nespēs atgūt kustības zem kakla daļas, visā savā ķermenī, kas viņam lika iegrimt bezcerības sajūtā. Fizikālās terapijas sesijas, gada garumā, palīdzēja viņam atgūt nedaudz kustību pirkstos un rokās, bet neilgi pēc tam progress apstājās. Tad viņš saņēma zvanu Mayo klīnikas Ročesterā, Minesotā, no ārsta Mohamada Baidona.

Muguras smadzeņu pētnieks Dr. Baidons pastāstīja Krisam par unikālu pētījumu, kas tiek veikts Mayo klīnikā, kur klienta paša taukaudu cilmes šūnas tiek izolētas no iegūtajām tauku šūnām, veicot taukaudu atsūkšanu jostasvietā, un pēc tam šīs izolētās cilmes šūnas tiek injicētas muguras smadzenēs. Kriss būtu viens no desmit pētījumā iesaistītajiem dalībniekiem.

Neskatoties uz sākotnējo nedrošību, Kriss un viņa sieva Debija bija apņēmības pilni darīt visu iespējamo, lai uzlabotu Krisa stāvokli.

‘’Jums absolūti nav ko zaudēt… Šis bija tieši tas iemesls, kāpēc es biju gatavs kaut ko darīt. Ziniet, es jutos svētīts ar šo iespēju piedalīties šajā klīnikas pētījumā,’’ sacīja Kriss.

Pēc tam, kad Dr. Baidons veica cilmes šūnu terapiju Krisa muguras smadzenēm, nepagāja ilgs laiks, līdz viņš sāka atgūt sajūtas savās kājās, rokās, un pārsteidzoši – ar laiku sāka staigāt noteiktus attālumus.

Lai arī Dr. Baidona pētījumi, kas tiek veikti Mayo klīnikā, ir agras fāzes I stadijā, un pacientu terapijas rezultāti ir bijuši dažādi, Krisa stāsts parāda, ka šis ir aizraujošs solis pretī paralīzes un muguras smadzeņu traumu ārstēšanai.

 

 

Avots: www.goodmorningamerica.com

Related Posts

Leave a Reply