zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Portugāles laboratorijas izstrādātās zāles uzrāda efektivitāti sklerozes ārstēšanā

Stemlab S.A., Ibērijas pussalas lielākā cilmes šūnu banka, kurai papildus cilmes šūnu uzglabāšanai un slimību ārstēšanai, pieder četri reģistrēti starptautiskie patenti, vairāki tekoši pētniecības projekti un komanda, kas diendienā darbojas pie novatoriskām ārstēšanas metodēm ar cilmes šūnām, tostarp jaunu zāļu izstrādi, ir publiski sniegusi informāciju par zālēm no nabassaites cilmes šūnām, kas uzrāda potenciālu sklerozes ārstēšanā.

Zinātnes žurnāls “Biomedicine” publicējis Koimbras Universitātes slimnīcas klīniskā pētījuma rezultātus, kas apstiprina pieminēto eksperimentālo zāļu (SLCTmsc02) efektivitāti sistēmiskas sklerozes ārstēšanā. Zāles izstrādātas no mezenhimālajām cilmes šūnām, kas iegūtas no nabassaites audiem.

Pētījuma laikā tika pierādīta šīs uzlabotās terapijas spēja modulēt T-šūnu aktivitāti. Tas nozīmē, ka zāles var palīdzēt kontrolēt imūnreakciju un samazināt iekaisumu sistēmiskās sklerozes skartajos audos.

Sistēmiskā skleroze ir slimība, kas sastopama pacientiem vecumā no 25 līdz 55 gadiem, galvenokārt sievietēm.

Tā ir hroniska autoimūna slimība, ko raksturo vaskulopātija (asinsvadu bojājums) un fibrozes jeb saistaudu veidošanās ādā un iekšējos orgānos. Slimības pamatā ir pastiprināta imūnās sistēmas aktivācija, kas izraisa asinsvadu bojājumu un fibrozes attīstību, aizstājot normālos funkcionālos audus.

Līdz šim slimības terapijas iespējas ir bijušas ierobežotas, un ārstēšana tiek vērsta uz katru iesaistīto orgānu, jo nav bijušas iespējas ārstēt visas slimības izpausmes. Tāpēc jaunatklājums var būtiski mainīt līdzšinējo ārstēšanas praksi, palīdzot novērst bojājumus, kas palēnina slimības progresēšanu.

Pamatojoties uz šiem rezultātiem laboratorija plāno paplašināt in vitro pētījumu skaitu saistībā ar sistēmisko sklerozi un citām imunoloģiskām un iekaisuma slimībām, piemēram, sistēmisko sarkano vilkēdi, multiplo sklerozi vai reimatoīdo artrītu, lai novērtētu uz šūnu bāzes radīto zāļu drošumu un efektivitāti.

Laboratorijas pētījumu centrs StemlabAdvanced nodrošina pilnu zāļu izstrādes pakalpojumu klāstu institūcijām un ražotājiem, kas izmanto šūnu terapijas preklīniskajos un klīniskajos pētījumos. Lielākie klienti, kas izmanto šīs laboratorijas izstrādes, ir Portugāles Lisabonas Onkoloģijas institūts, Koimbras Universitātes slimnīca, kā arī cilmes šūnu bankas, kā piem., FamiCord Group un Cryostaminal.

Avoti:

Services

Clients

News & Media


https://www.tavsreimatologs.lv/diagnozes/sistemiska-skleroze-jeb-sklerodermija

Related Posts

Leave a Reply