zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74
zvani un uzzini vairāk 28 64 64 74

Erektilās disfunkcijas ārstēšana pacientiem ar cukura diabētu

Papildinām jau minēto informāciju par nabassaites audu cilmes šūnu pozitīvo  pielietojumu vīriešiem ar erektilo disfunkciju ar jaunumiem no žurnāla “Official Journal of the Brazilian Society of Urology” ar publicētu pētījumu apkopojumu par šīs terapijas efektivitāti vīriešiem ar cukura diabētu.

Zināms, ka erektilā disfunkcija skar pat vairāk kā pusi pasaules vīriešu, turklāt zinātnieki prognozē, ka 2025.gadā izplatība var sasniegt pat 60%.  Diabēta pacientu vidū problēma ir vēl biežāk sastopama un to var konstatēt pat 86% vīriešu. Medicīna šobrīd vairāk fokusējas uz problēmas profilaksi, taču trūkst gana efektīvu terapijas metožu jau esošai problēmai.

Žurnālā publicētajā rakstā apkopoti dati par 48 pētījumiem ar cilmes šūnām kā ārstēšanas līdzekli dzimumlocekļa asinsvadu un nervu atjaunošanai. Literatūras analīzes rezultātā zinātnieki secināja, ka mezenhimālo cilmes šūnu ievade intrakavernozi , proti, pašā orgānā, ir efektīva metode erektilās disfunkcijas ārstēšanā.

Galvenie darbības mehānismi ir šūnu reģenerācija un apoptozes jeb bojāejas kavēšana. Tas kompensē audu bojājumus, ko izraisa paaugstinātais cukura līmenis, kā arī uzlabo pārvadi nervu šķiedrās, tādā veidā nodrošinot nepieciešamos komponentus erekcijai. Papildus bonuss šādai terapijas metodei ir antioksidantu potenciāls, kas nodrošina nitrītu oksīda daudzuma samazināšanos šūnās un starpšūnu telpā, tādā veidā sargājot nervus , asinsvadus un dzimumlocekļa audus no iespējamā bojājuma.

Cilmes šūnām piemīt arī imūnmodulējošas, tātad – imunitāti regulējošas īpašības. Pateicoties tām tiek samazināts arī cukura līmenis asinīs. Turklāt tiek paaugstināta arī jutība pret citiem medikamentiem, piemēram, erektilās disfunkcijas ārstēšanai plaši lietoto Sildenafilu (Viagru).

Izmantotais avots:

https://www.intbrazjurol.com.br/pdf/vol50n04/IBJU20240100.pdf

Related Posts

Leave a Reply